close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 10 listopada 2017

  7 listopada br. przedstawiciele samorządu Dolnego Śląska i Kraju Środkowoczeskiego, w tym marszałek Cezary Przybylski i zastępca hetmana Miloš Petera oraz czeskich instytucji państwowych, Urzędu Miasta w Pradze, organizacji branżowych, jak również liczne grono przedsiębiorców z branży turystycznej, farmaceutycznej i kosmetycznej, uczestniczyli w "Dolnośląsko-Czeskim Forum Gospodarczym".

  W ramach forum odbyły się prezentacje oferty biznesowej obydwu regionów, spotkania B2B firm z branży farmaceutycznej i kosmetycznej, warsztaty dla firm turystycznych oraz rozmowy planarne delegacji samorządowych Dolnego Śląska i Kraju Środkowoczeskiego. Uczestnicy spotkania zgodzili się, że zarówno bardziej aktywny udział polskich firm w targach turystycznych i imprezach promocyjnych, które odbywają się w Pradze i innych czeskich miastach, jak również współpraca ze stroną czeską na szczeblu regionalnym, powinny przyczynić się do lepszego, wzajemnego poznania społeczeństw obydwu państw oraz ułatwienia dwustronnej wymiany turystycznej. Podkreślano także bardzo dobrą współpracę polskich i czeskich regionów w aplikowaniu o fundusze europejskie na wspólne projekty, co przekłada się m.in. na stale powiększającą się ofertę turystyczną na pograniczu polsko-czeskim.

   

  Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ambasadę RP w Pradze, we współpracy z władzami samorządowymi Dolnego Śląska i Kraju Środkowoczeskiego oraz Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego.

  Amb Dolnośląsk_StrCz 7 11 2017-8517
  Amb Dolnośląsk_StrCz 7 11 2017-8535
  Amb Dolnośląsk_StrCz 7 11 2017-8541
  Amb Dolnośląsk_StrCz 7 11 2017-8544
  Amb Dolnośląsk_StrCz 7 11 2017-8547

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: