close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 8 października 2018

  Zapraszamy na spektakl Sceny Polskiej pt. „FANTAZJA POLSKA“ w dniu 12. października o godz. 18.30 (Vršovické divadlo - MANA).

  Przedstawienie Teatru z Czeskiego Cieszyna pt. „FANTAZJA POLSKA“, którego światowa prapremiera odbyła się 6. października w Czeskim Cieszynie w wykonaniu aktorów Sceny Polskej, nagrodzona został wielkim aplauzem.

  Bardzo licznie zgromadzona publiczność żywiołowo reagowała na historyczne i współczesne repliki. Obecny na widowni autor sztuki Maciej Wojtyszko, nie krył wzruszenia. Dyrektor artystyczny Sceny Polskiej, a równocześnie reżyser i autor scenografii Bogdan Kokotek, w wystąpieniu inaugurującym odczytał także list Ambasador RP w Pradze B. ćwioro z gratulacjami dla Dyrekcji Teatru oraz Sceny Polskiej. Placówkę reprezentowała Marzena Ewa Krajewska, radca-minister Ambasady.

  „FANTAZJA POLSKA“,
  Autor: MACIEJ WOJTYSZKO
  Reżyseria: Bogdan Kokotek
  W roli I.J. Paderewskiego - Tomasz Kłaptocz, w roli Heleny Paderewskiej – Anna Paprzyca.
  Rzecz dzieje się podczas pierwszej wojny światowej, kiedy Ignacy Jan Paderewski odbywa słynne tournée z koncertami w USA. Jednak w tej sztuce Paderewski-artysta nie jest postacią pierwszoplanową, bowiem ważniejszy jest Paderewski-polityk i jego starania mające na celu uzyskanie poparcia prezydenta Wilsona dla sprawy niepodleglości Polski.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: