close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 7 maja 2019

  6 maja br. Ambasador Barbara Ćwioro odbyła spotkanie z Ministrem Kultury Republiki Czeskiej Antonínem Stańkiem.

  W trakcie spotkania omówiono możliwości współpracy polsko-czeskiej w obszarze kultury i kalendarium najważniejszych wydarzeń kulturalnych w 2019 r.

   

  Rozmowa dotyczyła także ważnych dla Polski i Republiki Czeskiej rocznic przypadających w 2019 r.: 30. rocznicy upadku komunizmu w Polsce oraz aksamitnej rewolucji w Republice Czeskiej), 20. rocznicy wstąpienia Polski i Republiki Czeskiej do NATO, 15. rocznicy wstąpienia obydwu krajów do UE. W związku z tymi rocznicami, Ambasada RP w Pradze oraz Instytut Polski organizują lub włączają się aktywnie w szereg ważnych imprez kulturalnych takich jak Dzień Europy na Ostrowie Strzeleckim (9.05), Noc Literatury (9.05) oraz zainscenizowanie „Sceny Wolności” na największym plenerowym festiwalu muzycznym w Pradze „United Islands” (1.06).

   

  Ambasador Barbara Ćwioro wyraziła zadowolenie z faktu, że intensywna, całoroczna współpraca polsko-czeska odbywa się również na poziomie rozmaitych instytucji kultury zarówno w Pradze, jak i w innych czeskich miastach. W tym kontekście  wspomniała  m.in. o niedawno zakończonych Dniach Polskiej Kultury w Brnie czy 21. edycji festiwalu Kino na Granicy w polskim i czeskim Cieszynie.

  Spotkanie 6
  Spotkanie 6
  Spotkanie 6

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: