close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 13 grudnia 2018

  Zorganizowany w dniu 11 grudnia 2018 roku w Ambasadzie RP w Pradze doroczny „Opłatek Polonijny” zgromadził około 200 przedstawicieli Polaków i Polonii zamieszkałych na terenie Republiki Czeskiej. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością prymas Czech, kardynał Dominik Duka.

  W swoim wystąpieniu Ambasador RP Barbara Ćwioro nawiązała do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspominając wielkich Polaków, którym zależało na odrodzeniu silnego państwa polskiego. Podkreśliła znaczenie współpracy różnych podmiotów na rzecz integracji międzypokoleniowej naszych rodaków zamieszkałych w Czechach. Ambasador RP podziękowała wszystkim za dotychczasowy wieloletni wysiłek na rzecz wspierania dobrych stosunków dwustronnych z Czechami oraz budowania dobrego środowiska dla Polonii i Polaków. Zwróciła również uwagę na potrzebę otoczenia szczególną opieką młodych rodziców i wsparcia ich w wymiarze edukacyjnym na rzecz kultywowania polskiej tradycji i języka ojczystego.

   

  Uczestnicy uroczystości zgodnie z polską tradycją podzielili się opłatkiem oraz wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Anny Musil Nachman przy akompaniamencie pianisty Jana Barty.

   

  41
  40
  39
  38
  36
  35
  33
  31
  29
  28
  06

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: