close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • ARCHIWALNE

 • 17 czerwca 2014

  Koncert w ramach cyklu „Salon Polski”, który odbył się 17 czerwca w Ambasadzie RP w Pradze, stanowił swoistą zapowiedź 55 Festiwalu im. Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach.

  Otwierając koncert, Ambasador Grażyna Bernatowicz serdecznie podziękowała za starania i osobiste zaangażowanie w organizacji tego ważnego dla Polski wydarzenia muzycznego przewodniczącemu Towarzystwo Chopinowskiego z Mariańskich Łaźni profesorowi  Ivanovi Klánskiemu.
   

  – Fryderyk Chopin jest bez wątpienia najlepszym ambasadorem polskiej kultury na świecie. Cieszę się, że dziś za sprawą prof. Ivana Klanskiego i dzięki staraniom Towarzystwa Chopinowskiego w Mariańskich Łaźniach mogę z Państwem wysłuchać kilku jego utworów – dodała Ambasador RP.

   

  Utwory najsłynniejszego polskiego kompozytora przedstawili młodzi czescy pianiści Marek Kozák oraz Lukáš Klánský.

   

  Lukáš Klánský i Marek Kozák


  – Zawsze się staram uczestniczyć we wszystkich uroczystościach organizowanych przez Polską Ambasadę w Pradze, a Polska jest ważnym partnerem Czech – powiedział przewodniczący Senatu Czeskiej Republiki Milan Sztiech.

   

  Stowarzyszenie Fryderyka Chopina jest jedną z najstarszych organizacji, a festiwal w Mariańskich Łaźniach należy do najstarszych festiwali muzycznych w Czechach.

  Festiwal im. Fryderyka Chopina jest organizowany przez Towarzystwo Fryderyka Chopina z Mariańskich Łaźni we współpracy z Instytutem Polskim w Pradze. Festiwal odbywa się w sierpniu i trwa dwa tygodnie. Jego tegoroczna 55 edycja odbędzie się w dn.14-28.08.2014.

   

   

  Oprócz Festiwalu, stowarzyszenie prowadzi Muzeum im. Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach . Działalność i historia stowarzyszenia jest omówiona na stronach festiwalu pod adresem: http://www.chopinfestival.cz/.

  Ambasador Grażyna Bernatowicz - rozpoczęcie konce
  Ambasador Grażyna Bernatowicz - rozpoczęcie konce
  Podziękowania dla prof
  Podziękowania dla prof
  Przewodniczący Senatu Milan Sztiech
  Przewodniczący Senatu Milan Sztiech

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: