close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • ARCHIWALNE

 • 25 czerwca 2014

  Ambasada RP w Pradze gościła debatę na temat polsko-czeskiej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, obrony oraz zbrojeń. Do spotkania doszło z inicjatywy Instytutu Stosunków Międzynarodowych w Pradze, a moderatorem dyskusji był jego wicedyrektor Michal Kořan.

  W spotkaniu 25 czerwca wzięli udział przedstawiciele czeskich ministerstw spraw zagranicznych i obrony oraz Ambasady RP w Pradze, jak również czołowych instytutów badawczych i think-tanków z Czech: wcześniej wspomnianego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (IIR), Stowarzyszenia Spraw Zagranicznych (AMO), i z Polski: Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (PISM), Narodowego Centrum Studiów Strategicznych (NCSS) oraz Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW).

   

  Seminarium eksperckie nt. współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa

   

  Celem roboczego seminarium była identyfikacja perspektyw i braków polsko-czeskiego współpracy w dziedzinach związanych z bezpieczeństwem oraz sformułowanie rekomendacji co do dalszej polityki w tym zakresie, które zostaną zaprezentowane podczas konferencji międzynarodowej poświęconej tej problematyce, jaką IIR planuje zorganizować w listopadzie bieżącego roku.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: