close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 22 kwietnia 2015

  Niedawna aktualizacja strategii bezpieczeństwa Polski i Czech były tematem seminarium, na które Ambasada RP w Pradze zaprosiła ekspertów i przedstawicieli administracji publicznej, think-tanków, organizacji pozarządowych oraz korpusu dyplomatycznego.

  Seminarium, które odbyło się 22 kwietnia 2015 w siedzibie Ambasady, otworzyła Ambasador RP Grażyna Bernatowicz, a jego celem była dyskusja na temat aktualnych wersji strategicznych dokumentów, dotyczących bezpieczeństwa Polski i Czech. Uczestnicy dyskutowali przede wszystkim o kwestiach związanych z tym, jak aktualizacja strategii odzwierciedla zmiany w bezpieczeństwie regionu, Europy i świata, jakie są główne wyzwania i zagrożenia dostrzeżone przez autorów strategii, a także w jakim stopniu dokumenty te pozostają w harmonii z odpowiednimi dokumentami NATO i UE.

   

  W czasie seminarium wystąpili Zbigniew Włosowicz , wicedyrektor Biura Bezpieczeństwa Narodowego,  Tomáš Szunyog, wicedyrektor Departamentu Polityki Bezpieczeństwa w czeskim MSZ oraz Tomáš Pojar, wiceprezes Cevro Institute ds. międzynarodowych. Ich wystąpienia poprzedziły dyskusję, którą moderował Michal Kořan, wicedyrektor think-tanku Institute of International Relations.

  DSC_0503
  DSC_0508
  DSC_0493

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: