close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 12 marca 2015

  Z radością przekazujemy informację renomowanego praskiego think-tanku AMO o naborze na kolejną edycję Wyszehradzkiej szkoły letniej (Visegrad Summer School).

  Visegrad Summer School to wyjątkowy program edukacyjny i kulturalny, który jednoczy studentów, naukowców oraz reprezentantów politycznych, dziennikarzy i innych specjalistów z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego, pochodzących z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

   

   

  Celem VSS jest pogłębienie wiedzy na temat zagadnień politycznych, ekonomicznych, a także kwestii bezpieczeństwa w regionie. Ponadto istotną rolę odgrywa poznawanie kultury i spotykanie młodych ludzi z innych państw w atmosferze sprzyjającej wzajemnemu poznaniu i zrozumieniu.

   

  Letnia szkoła była w przeszłości okazją do spotkania z wieloma wybitnymi osobistościami, zasłużonymi w rozmaitych dziedzinach. Byli to między innymi Luděk Niedermayer, Adam Michnik, Milan Nič, Czesław Miłosz, Lászlό Rajk, Magdaléna Vašáryová.

   

  Uprzejmie zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń na Wyszehradzką Szkołę Letnią, którą rekomendują również jej liczni absolwenci, spośród których wyrosła już nowa generacja organizatorów i kontynuatorów tego wspaniałego projektu.

   

  Zgłoszenia należy przesyłać do 31 marca 2015.

   

  Więcej informacji na stronie www: http://www.visegradsummerschool.org/ 

  oraz w ulotce dostępnej tutaj.

  Ewentualne pytania prosimy kierować do absolwenta i organizatora VSS na adres: vit.borcany@amo.cz

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: