close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 16 lutego 2017

  Podsekretarz Stanu w MSZ Marek Ziółkowski rozmawiał z przedstawicielami czeskiego MSZ m.in. o współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz o polityce wschodniej.

  - Polska postrzega Czechy jako ważnego sojusznika w ramach Unii Europejskiej, NATO oraz Grupy Wyszehradzkiej. Cieszy mnie, że mamy zbliżone poglądy w wielu sprawach ważnych dla naszych krajów– powiedział wiceszef polskiego MSZ.

   

   

  Podczas konsultacji z wiceministrem ds. europejskich Jakubem Durrem oraz wiceministrem ds. polityki bezpieczeństwa i współpracy wielostronnej Iwo Szramkiem omówiono m.in możliwości dalszego zacieśniania współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej, przyszłość Partnerstwa Wschodniego w kontekście zbliżającego się szczytu w Brukseli oraz politykę UE wobec Rosji. Obie strony przedyskutowały także możliwości rozwoju współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, w tym w szczególności w ramach Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE oraz NATO. Ministrowie rozmawiali ponadto o sytuacji bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: