close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 13 grudnia 2016

  W 2016 r. obchodziliśmy 25-lecie podpisania z Niemcami traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Z kolei Czesi 20-lecie podpisania podobnej umowy będą świętować już w styczniu 2017 r. Swego rodzaju pomostem pomiędzy rocznicami jest wystawa „Polacy i Niemcy. Historie dialogu” na Uniwersytecie Karola.

  Wernisaż wystawy przygotowanej dla MSZ RP przez Muzeum Historii Polski odbył się 13 grudnia 2016 r. Wystawę otworzył prodziekan Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Karola, goszczącego wystawę, dr Jan Bičovský oraz Ambasador RP w Pradze dr hab. Grażyna Bernatowicz.

   

  Umiejscowienie wystawy sprzyja odwiedzinom ludzi młodych, należących do społeczności akademickiej znamienitego Uniwersytetu Karola. Stąd Pani Ambasador otwierając wystawę, podkreślała jej szczególne walory wynikające z nacisku na współczesność. Wraz z Panem Dziekanem zgodziła się co do tego, że pokazuje ona modelowy proces budowania zgody pomiędzy społeczeństwami i narodami, na podstawie której młodzież może budować współpracę z krajami sąsiednimi.

   

  Wystawa będzie dostępna do początku 2017 r.

  Fot. Martin Hundák / FFUK
  Fot. Martin Hundák / FFUK
  Fot. Martin Hundák / FFUK
  Fot. Martin Hundák / FFUK

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: